Eroii Revoluţiei din 1989 pomeniţi în Parohia Valea Măcrişului

In biserica parohiala din comuna Valea Macrisului, Protopopiatul Urziceni, a fost oficiata marti, 22 decembrie 2015, o slujba de pomenire a eroilor neamului nostru, care si-au jertfit viata pentru libertatea noastra in timpul Revolutiei din decembrie 1989.

In cuvantul de invatatura, parintele paroh Petrescu Cristian a amintit faptul ca biserica se roaga permanent in cadrul Sfintei Liturghii pentru eroii neamului care au cazut la datorie pentru apararea credintei stramosesti si pentru libertatea si demnitatea noastra.

A consemnat preot paroh Marius – Cristian Petrescu
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...