Importanţa igienei în viaţa noastră

În urma protocolului încheiat între biserica "Sfântul Mare Mucenic Gheorghe" şi Grădiniţa din comuna Valea Măcrişului, părintele paroh Cristian Petrescu a vizitat astăzi, 3.03.2016, pe copiii şi doamnele educatoare.

Părintele le-a explicat copiilor importanţa spălării mâinilor, ca cea mai eficientă acţiune profilactică. Pentru prevenirea bolilor infecţioase este suficient să spălăm mâinile corect şi frecvent, întrucât se cunoaşte faptul că mâinile transmit 80% dintre bolile infecţioase.Cel mai important lucru este ca spălatul mâinilor să se facă aşa cum trebuie, şi nu superficial.

Cu această ocazie, părintele paroh a dăruit din partea parohiei produse de igienă personală tuturor copiilor.

A consemnat preot paroh Cristian Petrescu
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...