Activitate socială în ziua pomenirii celor adormiţi la Parohia Valea Măcrișului

Sâmbătă, 05.03.2016, când în Biserica Ortodoxă se face pomenirea moşilor şi a strămoşilor noştri trecuţi la Domnul, preacucernicul părinte paroh Cristian Petrescu împreună cu domnul Mihai Dorin şi doamna Negrea Oprina au vizitat 10 familii nevoiaşe ale parohiei Valea Măcrişului.

Respectând îndemnul ,,prisosinţa voastră să împlinească lipsurile acelora…” (Epistola a doua către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel, cap. 8, v. 14), au fost dăruite alimente din partea parohiei, unui număr de 18 persoane.

Acestea au mulţumit Domnului pentru toate binefacerile pe care le revarsă asupra lor, precum şi tuturor celor implicaţi în această activitate.

A consemnat preot paroh Marius – Cristian Petrescu
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...