Proiectul "Educația -prioritate a Bisericii" desfăşurat în Parohia Valea Macrişului

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părintelui nostru Vincenţiu, Episcopul Sloboziei şi Călăraşilor, în săptămâna ce precede începerea noului an şcolar 2016-2017, s-a desfăşurat frumosul proiect "Educaţia-prioritate a Bisericii", prin care parohiile din cuprinsul Protopopiatului Urziceni au dăruit elevilor rechizite şi îmbrăcăminte necesare participării la orele de curs.

Astfel, parohia noastră a dăruit 6 ghiozdane cu rechizite elevilor ce provin din familiile asistate social. Le dorim tuturor elevilor şi cadrelor didactice Succes în noul an şcolar şi Îl rugăm pe Bunul Dumnezeu să insufle tuturor pricepere spre cunoaşterea învăţăturii celei bune şi mântuitoare.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...