Grupuri de colindători la parohia Valea Măcrişului

Duminică, 11.12.2016, după săvârşirea Sfintei si Dumnezeieştii Liturghii, parohia Valea Măcrişului a fost gazda unui frumos concert de colinde la care au luat parte, la invitaţia părintelui paroh Cristian Petrescu, grupul de colindători "Theodorus" al parohiei Grindu, condus de preacucernicul părinte Lucian Ionescu şi grupul de colindători al Şcolii Generale Valea Măcrişului, condus de doamna profesoară de religie Constantin-Mitea Nicoleta Diana. Frumoasele colinde ce vestesc Naşterea Pruncului Iisus au răsunat în biserica noastră şi au emoţionat sufletele credincioşilor prezenţi. Părintele paroh a mulţumit tuturor colindătorilor pentru momentele de bucurie şi linişte sufletească trăite şi a dăruit din partea parohiei mici daruri.
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...