Copiii din Parohia Valea Măcrișului au primit daruri de Sfântul Nicolae

În data de 06 decembrie 2019, când Biserica noastră strămoșească sărbătorește pe Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichiei și ocrotitorul copiilor, 100 de copii preșcolari și școlari din localitatea Valea Măcrișului, au fost invitați la sfânta biserică de  părintele paroh Petrescu Cristian,  pentru a primi daruri din partea parohiei.

La rândul lor, copiii au încântat pe credincioșii prezenți la slujbă cu frumoase colinde tradiționale românești, ce vestesc marele praznic al Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos. Coordonați de doamna profesoară de religie Constantin Diana, împreună cu doamnele învățătoare și educatoare, copiii au impresionat auditoriul prezent.

Părintele paroh a mulțumit tuturor copiilor pentru participare, cadrelor didactice pentru colaborare și tuturor credincioșilor ce au sprijinit această frumoasă acțiune, ce s-a caracterizat prin emoție și dăruire.

                                               A consemnat pr. Cristian Petrescu0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...